Opieka nad dzieckiem

http://www.drlwilson.com/ARTICLES/BABY%20MANUAL.htm

dr Lawrence Wilson

© Kwiecień 2013, L.D. Wilson Consultants, Inc.

 

                        Niniejszy artykuł zostanie rozszerzony i wydany w formie broszury dotyczącej opieki nad małymi dziećmi. Tymczasem, om—wimy najistotniejsze problemy zdrowotne, jakie ich dotykają oraz jak można im zaradzić bez stosowania lek—w i innych działań, kt—re są dla maluch—w toksyczne. Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać dzieciom lekarstw, chyba że metody naturalne okażą się nieskuteczne. Ich organizmy są niezwykle delikatne, rozwijają się szybko i bardzo łatwo przyswajają toksyny.

TEMATYKA

Poziom aktywności. W żaden spos—b nie wolno stresować maluch—w. Potrzebują one jak najwięcej odpoczynku oraz snu. Nie wolno im chodzić p—źno spać, powstrzymywać przed zaśnięciem, jeśli mają na to ochotę lub budzić. Jest to niezmiernie istotne.

Antybiotyki. Stanowią jedną z najbardziej toksycznych i szkodliwych grup spośr—d lek—w. Przepisuje się je tysiącom dzieci mimo, że niejednokrotnie uszkadzają na całe życie wątrobę, nerki i jelita. Wiem z doświadczenia, że jeśli dzieci są właściwie karmione mlekiem matki, zapewni się im odpowiednią ilość snu i odpoczynku, antybiotyki rzadko są w og—le potrzebne. Jest wiele substancji, będących naturalnymi antybiotykami i działających bardzo skutecznie w leczeniu infekcji u maluch—w. Proszę, stosujcie antybiotyki wyłącznie jako ostatnią deskę ratunku jedynie w przypadkach, gdy właściwie aplikowane metody medycyny naturalnej nie sprostają zadaniu. Więcej na ten niezmiernie istotny temat w artykułach Jak podnieść odporność oraz Antybiotyki to nie wszystko. [link] Jednym z najlepiej sprawdzających się lek—w dla małych dzieci jest Limcomin, 3 - 9 tabletek dziennie, produkowany przez Endomet Labs z Phoenix, AZ (1-800-528-4067). Stanowi on kompozycję odpowiednich minerał—w i witamin, działa doskonale i jest skuteczniejszy niż większość ziołowych lub innych naturalnych produkt—w zwalczających infekcje.

Ubi—r.

Zaparcia. Należy podać dziecku siarczan magnezu (s—l Epsom) w proporcji ¼ łyżeczki rozpuszczonej w mleku matki lub jeśli nie ma takiej możliwości w innym mleku lub soku.

Kaszel i infekcje dr—g oddechowych.

Płacz. Jeśli dziecko płacze należy je utulić w ramionach. Oczywiście, wcześniej warto ustalić przyczynę płaczu, jeśli to możliwe. Jeśli jest on intensywny, może być spowodowany b—lem.

Zapobiegaj zaparciom karmiąc dziecko mlekiem matki i podając siarczan magnezu. Właściwe karmienie oraz całkowity spok—j w jego trakcie minimalizują ryzyko wystąpienia kolek. Nigdy nie należy spieszyć się w trakcie karmienia. Jest to wystarczająca przyczyna by wywołać kolki i płacz dziecka.

Op—źnienia w rozwoju. To smutne, ale częste w dzisiejszych czasach. Pierwotną ich przyczyną są słaby stan zdrowia matki, brak jej pokarmu a w niekt—rych przypadkach, szczepienia. Najgorsze, że często dziecku podaje się jednocześnie więcej niż jedną szczepionkę lub szczepionki skojarzone. Te są szczeg—lnie niebezpieczne. W og—le odradzam szczepienia niemowląt z uwagi na ich szkodliwość. Więcej na ten szczeg—lnie drażliwy temat w artykule Szczepienia - ciemna strona medycyny. [link] Znajduje się w nim r—wnież szereg odnośnik—w do źr—deł nieskażonych medyczną propagandą, przedstawiających informacje dotyczące szczepień.

Op—źnienia w rozwoju powodowane są r—wnież stosowaniem niekt—rych lek—w takich jak antybiotyki, niewłaściwą dietą w postaci podawania niemowlętom cukr—w w jakiejkolwiek postaci lub zbyt wczesnego podawania pożywienia dla dorosłych. Inne czynniki,
m.in. uwarunkowania genetyczne lub choroby, np. układu nerwowego, także stanowią przyczynę problem—w, choć rzadziej.

Mimo że nie zawsze okazuje się skuteczny, program r—wnowagi żywieniowej, kt—ry możemy rozpocząć wkr—tce po narodzinach, w wielu przypadkach prowadzi do zminimalizowania skutk—w op—źnień w rozwoju lub wręcz do ich odwr—cenia. Często zmiana jest niezwykła
i dość dramatyczna.

Biegunka. Może być ostra lub przewlekła. Niemowlęta mogą nabawić się infekcji wywołującej przejściową biegunkę. Nie potrzeba w—wczas stosować żadnych środk—w zapobiegawczych czy leczniczych poza lampą na podczerwień, kt—rą ogrzewamy okolice brzucha. Takiego działania potrzebują akurat wszystkie maluchy.

Nawracająca lub przewlekła biegunka może być spowodowana niewłaściwą dietą. Wiele maluch—w je zbyt dużo, ponieważ nie jest w stanie w pełni strawić całego pokarmu. Zmniejsz ilość pożywienia, karm piersią w trybie kr—tkich sesji z minimum godzinną przerwą pomiędzy nimi. Nie podawaj owoc—w, sok—w, cukr—w, ziaren, mięsa a nawet przetartych warzyw. Takie działania profilaktyczne są zazwyczaj wystarczające.

Jeśli dziecko nie toleruje mleka, postaraj się wr—cić do karmienia piersią. Jeśli masz mało pokarmu, możesz pobudzić laktację stosując kozieradkę lub drapacz lekarski, lub po prostu częściej przystawiając dziecko do piersi tak, by mogło swobodnie ssać. Pobudzi to wytwarzanie mleka.

Dieta dla dzieci. Prawdopodobnie jest to najważniejszy temat niniejszego artykułu. Jeśli jest to możliwe, dzieci potrzebują mleka matki. Nie należy urozmaicać diety pokarmami dla dorosłych zanim dziecko nie osiągnie drugiego a najlepiej trzeciego roku życia.

Jeśli karmienie piersią nie jest możliwe, można zastosować mieszankę sporządzoną domowym sposobem. Więcej na ten temat w artykule Domowy spos—b na mieszankę dla dzieci. [link]

Leki. Temat jest kluczowy. Nie wolno podawać dzieciom lek—w oraz większości zi—ł. Zamiast tego, należy postępować zgodnie z zaleceniami w artykule, dotyczącymi najczęstszych problem—w zdrowotnych takich jak infekcje, zaparcia, biegunki, wysypki
i inne. Jeśli dana kwestia nie została om—wiona, sprawdź pozostałe artykuły na stronie lub skontaktuj się ze mną mailowo.

Infekcje uszu. Dzieci cierpią na nie dość często, zwłaszcza te, kt—re nie są karmione we właściwy spos—b a ich ciało zostało pozbawione r—wnowagi. Rozwiązaniem jest wdrożenie programu r—wnowagi żywieniowej, kt—ry wyeliminuje infekcje r—wnież na przyszłość.

Właściwa dieta to podstawa! Pasteryzowane mleko krowie często stanowi przyczynę wszelkich problem—w. Antybiotyki prawie nigdy nie są potrzebne i nie są w stanie wyeliminować źr—dła infekcji. Lepszym rozwiązaniem jest podanie 10 000 do 20 000 j.m. naturalnej witaminy A, nagrzewanie okolic ucha lampą na podczerwień lub/i podanie Limcominu, około 3 do 9 tabletek dziennie.

Problemy z karmieniem. Jest to szeroki temat. Więcej w artykułach Karmienie piersią oraz Domowy spos—b na mieszankę dla dzieci. [link]

Gorączki. Wywołują największy strach u rodzic—w. Powoduje je zła dieta, osłabienie, przeziębienie lub grypa. Ponownie, nie wolno stosować antybiotykoterapii, Tylenolu, oraz innych lek—w przeciwb—lowych!

Jeśli jest taka konieczność, lewatywa z kawy co kilka godzin powinna przynieść ulgę. Obniży ona gorączkę na kilka godzin. Dziecko można r—wnież chłodzić zimną lub chłodną wodą
a nawet alkoholem, by zwiększyć skuteczność działania. Limcomin, w dawce 3-9 tabletek na dobę, zwalczy większość infekcji wywołujących gorączkę. Przy stosowaniu właściwej diety, gorączki będą pojawiały się rzadko.

Refleksologia. Ma cudowne działanie na dzieci i warto codziennie wykonywać masaże. Można ją stosować w leczeniu większości problem—w zdrowotnych u maluch—w, jest bezpieczna i skuteczna. Więcej na ten temat w artykule Refleksologia. [link]

Podnoszenie. Nigdy nie podnoś dziecka chwytając je za ręce lub nogi. Jeśli maluch leży
w ł—żeczku lub kołysce, pochyl się i podnieś je. Nie ciągnij za ręce lub nogi.

Kremy i balsamy. Nie używaj żadnych krem—w i balsam—w na sk—rę dziecka. Jeśli sk—ra jest sucha, popękana, swędzi lub wystąpiła wysypka, znajdź przyczynę. Program r—wnowagi żywieniowej opracowany zgodnie z analizą pierwiastkową włosa najlepiej poradzi sobie
z problemem. Analizę można wykonać już po miesiącu lub dw—ch od narodzin, o ile dziecko ma już włosy. Większość balsam—w i krem—w, nawet tych przeznaczonych dla dzieci, wykazuje działanie toksyczne i jest kumulowana w sk—rze.

Wysypki. Występują bardzo często. Większość jest niegroźna, ale może drażnić, powodować b—l i swędzenie. Egzemy i inne dolegliwości sk—rne reagują bardzo dobrze na właściwie ułożony program r—wnowagi żywieniowej.

Nagrzewanie lampą na podczerwień. Czerwone lampy grzewcze można stosować do naświetlania okolic brzucha, klatki piersiowej a nawet plec—w, nie dłużej niż godzinę dziennie w dw—ch sesjach. Jest to doskonały środek leczniczy i przeciwdziałający problemom zdrowotnym u dzieci. Lampy z żar—wką 250W dostępne są za niewielką kwotę w większości sklep—w budowlanych takich jak Home Depot LoweÕs, True Value,  Ace itp.

Należy r—wnież zakupić uchwyt dostosowany do żar—wki 250W. Nie wolno świecić dziecku w oczy, skupiamy się na okolicy brzucha i przesuwamy światło delikatnie w g—rę. Lampę należy umieścić w odległości około jednej stopy [tłum. około 30,5 cm] od ciała dziecka. Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, wyczujemy to lub dziecko da nam znać. Po naświetlaniu sk—ra może być zar—żowiona. Nie jest to oparzenie i zniknie za mniej więcej za godzinę.

Potrząsanie. Nigdy nie potrząsaj dzieckiem, wywołując ruch głowy w prz—d i w tył. Możesz w ten spos—b skręcić maluchowi kark. Czasem rodzice czynią tak w wyniku frustracji, spowodowanej ciągłym płaczem dziecka. Jest to okropne. (Więcej na temat sposob—w radzenia sobie z płaczem dziecka w artykule Płacz). [link]

Problemy ze snem. Dokładnie wymasuj stopy dziecka. Pom—c może r—wnież dodatkowe karmienie lub podanie niewielkiej ilości wapnia.

Światło słoneczne. Dzieci potrzebują słońca. Nie należy ich zbyt mocno ubierać i chronić przed światłem słonecznym, ponieważ szkodzi to sk—rze. Niewielka ilość promieni słonecznych – od 10 do 20 minut co parę dni lub częściej, jest bardzo korzystna w większości przypadk—w. Nie wcieraj w sk—rę dziecka krem—w ochronnych z filtrem, są zbyt toksyczne. Pozw—l maluchowi przebywać na słońcu przynajmniej 10 minut. To bardzo cenne. Nie słuchaj lekarzy, kt—rzy twierdzą, że dziecko należy chronić i osłaniać całkowicie przed słońcem.

Problemy z ząbkowaniem. Mają ścisły związek z osłabieniem organizmu. Żałuję, że nie jest to wiedza powszechna. Jeśli właściwie się odżywiasz przed i w trakcie ciąży, stosując pełen program r—wnowagi żywieniowej w ciąży i po jej zakończeniu, problemy z ząbkowaniem będą znacznie mniejsze lub w og—le się nie pojawią.

Szczepienia. W og—le nie są konieczne a wręcz szkodliwe. Wiem, że jest to kontrowersyjny punkt widzenia, ale chciałbym by dotarł do ludzi zanim zrujnują zdrowie swoich dzieci. Proszę, zapoznaj się z artykułem Szczepienia - ciemna strona medycyny [link] i innymi artykułami w Internecie ujawniającymi prawdę o szczepieniach. Ponadto proszę, zadawaj trudne pytania lekarzom lub w og—le zignoruj propagandę medycznego świata, maszynerię napędzaną przez chciwych pediatr—w i koncerny farmaceutyczne, jak r—wnież ignorant—w
z instytucji zdrowia publicznego. Wiedz, że propagatorzy szczepień kłamią i naginają fakty dotyczące ogromnego ryzyka, jakie niosą ze sobą szczepienia, publikują sfałszowane badania dotyczące ich bezpieczeństwa i skuteczności oraz szykanują każdego lekarza, kt—ry ośmieli się im sprzeciwić. Taka jest smutna prawda o szczepieniach.

Robaki i pasożyty. Często łatwo sobie z nimi poradzić nie pozwalając dziecku na zabawę
w brudzie oraz na wkładanie brudnych rąk i przedmiot—w do buzi ani nawet trzymanie brudnych przedmiot—w w dłoniach.

Rzadko koniecznym jest podanie lek—w by zwalczyć pasożyty. Jeśli dziecko jest właściwie odżywiane, można ewentualnie podać mu GB-3 (zawiera wysoką dawkę pankreatyny, ż—łć bydlęcą i czarną rzepę). Powtarzam, właściwe żywienie dziecka oznacza karmienie wyłącznie piersią do trzeciego roku życia. Jedyny wyjątek stanowią przypadki nietolerancji mleka matki. Powyżej, znajdują się informacje dotyczące problem—w, jakie można napotkać w trakcie karmienia piersią.

Po ukończeniu trzeciego roku życia, właściwe karmienie oznacza ABSOLUTNY BRAK JAKIEGOKOLWIEK RODZAJU OWOCîW, SOKîW OWOCOWYCH I SŁODYCZY.  Oznacza r—wnież podawanie maluchom gotowanych warzyw, do kilku razy dziennie, białka zwierzęcego (codziennie lub prawie codziennie) i bardzo małych ilości pełnego ziarna, nigdy zaś białej mąki, ryżu czy innych produkt—w przetworzonych.

 

 

Home | Hair Analysis | Saunas | Books | Articles | Detox Protocols

Courses | About Dr. Wilson | The Free Basic Program